Čistota, půl zdraví a nejen to!

Nikdo z nás si nepřeje mít v domácnosti nezvané hosty, zejména pokud se jedná o nežádoucí hmyz. Jenže, není hmyz jako hmyz! Když k vám domu zavítá, občas nějaká moucha, muška, komár, není to nic neobvyklého. V horším případě, vás mohou navštívit štěnice, moly, šváby, a to už je jiná! Někdy, už je třeba volat odborníky, tedy deratizační služby. Máme pro vás několik rad, jak zabránit nezvané návštěvě, konkrétněji se dnes zaměříme na štěnice. Nadarmo se neříká čistota, půl zdraví, ale zároveň poslouží i jako skvělá prevence proti parazitům. Pravidelný, pečlivý úklid je nejdůležitější, vysávání, vytírání, praní, žehlení!
Pokud bydlíte v panelovém domě, mnohdy ani prevence nepomůže a je třeba k dílu přizvat odborníky.druhy hmyzu

Štěnice
Tyto malé krvelačné potvůrky si můžete přivést i z dovolené! Vzhledem k jejich velikosti si ani nevšimnete, že jste si je přibalili do zavazadla. Jestliže, často cestujete vždy si v penzionu, hotelu, prohlédněte postel, matraci, protože tam to mají nejraději. Dalším opatřením je, že po návratu z dovolené veškeré oblečení, textil, uložíte do pytle a dáte poté prát na vysoký stupeň, následně je i na vyšší stupeň vyžehlíte.lezoucí štěnice
Soused má štěnice? Tak i tohle se může stát, zejména pokud bydlíte v panelákovém domě! Opět platí prevence úklidu, vysávání, praní, žehlení, kontrola matrací, na místě je pořídit si i parní čistič a projíždět s ním veškeré spáry, stoupačky, rohy místností. Doporučujeme i preventivní postřik deratizační firmou!
Objevili jste doma štěnice, nebo vás dokonce poštípali? Kousnutí je těžko rozeznatelné od komára, ale pakliže máte na těle cestičky štípanců, je třeba jednat! Dostupné jsou i dýmovnice, domácí postřiky, dezinfekce, my však doporučujeme odborný postřik!
Rada na závěr! Dávejte si pozor i na bazarový nábytek, oblečení a jiné, protože i tam se mohou skrývat. Důkladně si vždy zboží prohlédněte, pokud se jedná o oblečení, ihned vyperte!