Abyste se cítili doma opravdu příjemně

Velmi příjemná a snad nepostradatelný pocit je ten, kdy se cítíte pohodlně ve svém domově. Ať se už jedná o dům či byt, je důležité, abyste se cítili opravdu „jako doma“. Takový pocit zajišťuje nejen to, že jste v prostředí, které bezpečně znáte, že jsou kolem Vás Vaši drazí, ale také to, jak toto prostředí vypadá. Aby se mohli uvolnit, je pro mnohé nepostradatelné to, aby jejich prostředí bylo čisté a pěkně zařízené. Samozřejmě je také důležité to, jakým způsobem jsou uspořádané pokoje a celkový vzhled interiéru.

půdorys

Pokud jsou totiž pokoje zařízené nevhodně třeba po předešlých majitelích nebo po minulé generaci, může se to promítat do každodenního života. Drobné nepraktické maličkosti Vám natolik můžou znepříjemnit všední činnosti, že to potom budete cítit ve svém celkovém psychickém rozpoložení. Pokud přemýšlíte o změně interiéru Všeho domova, protože už se původní rozvržení nehodí nebo zkrátka potřebujete změnu, můžete pomoct hledat zde, kde najdete zkušené bytové architekty https://evalofa.com/.

bytový interiér

Na stránkách naleznete všechny informace, které byste mohli potřebovat. Je zde popsán tým Evalofa, jejich základní cíle i způsoby práce. Ve své práci se orientují nejen na byty, ale také i kanceláře, kde příjemné prostředí zajistí mnohonásobně vyšší výkonnost, nebo i prodejny. Nabízí jednoduchou radu, kdy na základě návštěvy interiéru odhadnou nedostatky a možnosti daného prostoru, či také zpracování studie podle Vašich potřeb spolu s přípravou technických podkladů pro realizaci. Pokud ovšem nemáte čas ani chuť dále se ještě starat o realizaci, můžete využít možnosti kompletního zpracování firmou. Tato služba obsahuje nejen přípravu studie interiéru, ale také zajištění materiálu a řemeslníků, dohled nad pracemi během všedních dnů, ale třeba i závěrečný úklid. Takto pro Vás úprava Vašeho bydlení nemusí být nezvladatelná práce navíc.

Čistota, půl zdraví a nejen to!

Nikdo z nás si nepřeje mít v domácnosti nezvané hosty, zejména pokud se jedná o nežádoucí hmyz. Jenže, není hmyz jako hmyz! Když k vám domu zavítá, občas nějaká moucha, muška, komár, není to nic neobvyklého. V horším případě, vás mohou navštívit štěnice, moly, šváby, a to už je jiná! Někdy, už je třeba volat odborníky, tedy deratizační služby. Máme pro vás několik rad, jak zabránit nezvané návštěvě, konkrétněji se dnes zaměříme na štěnice. Nadarmo se neříká čistota, půl zdraví, ale zároveň poslouží i jako skvělá prevence proti parazitům. Pravidelný, pečlivý úklid je nejdůležitější, vysávání, vytírání, praní, žehlení!
Pokud bydlíte v panelovém domě, mnohdy ani prevence nepomůže a je třeba k dílu přizvat odborníky.druhy hmyzu

Štěnice
Tyto malé krvelačné potvůrky si můžete přivést i z dovolené! Vzhledem k jejich velikosti si ani nevšimnete, že jste si je přibalili do zavazadla. Jestliže, často cestujete vždy si v penzionu, hotelu, prohlédněte postel, matraci, protože tam to mají nejraději. Dalším opatřením je, že po návratu z dovolené veškeré oblečení, textil, uložíte do pytle a dáte poté prát na vysoký stupeň, následně je i na vyšší stupeň vyžehlíte.lezoucí štěnice
Soused má štěnice? Tak i tohle se může stát, zejména pokud bydlíte v panelákovém domě! Opět platí prevence úklidu, vysávání, praní, žehlení, kontrola matrací, na místě je pořídit si i parní čistič a projíždět s ním veškeré spáry, stoupačky, rohy místností. Doporučujeme i preventivní postřik deratizační firmou!
Objevili jste doma štěnice, nebo vás dokonce poštípali? Kousnutí je těžko rozeznatelné od komára, ale pakliže máte na těle cestičky štípanců, je třeba jednat! Dostupné jsou i dýmovnice, domácí postřiky, dezinfekce, my však doporučujeme odborný postřik!
Rada na závěr! Dávejte si pozor i na bazarový nábytek, oblečení a jiné, protože i tam se mohou skrývat. Důkladně si vždy zboží prohlédněte, pokud se jedná o oblečení, ihned vyperte!

Bydlení snadno a jednoduše

Říkáte si, že asi žádné bydlení nepořídíte snadno a jednoduše? Každé bydlení provází nečekaná úskalí. Je jedno, zda si pronajímáme byt, už i zde musíme chodit po bytech a hledat, který je vhodný k pronájmu, dívat se, jak jsou byty velké a dohadovat se o ceně nájmu. Další z úskalí bydlení je bydlení u rodičů. Pokud jste student a ještě nemáte vlastní zájmy, pak je to jednoduché, máte doma od malička jeden pokojíček, v tom lepším případě celý pokojíček pro sebe, v tom horším se ještě dělíte se sourozenci, a jste spokojení. žena stojí v interiéruOvšem jakmile se situace změní, začneme vydělávat, máme přítele či přítelkyni a chceme se osamostatnit, je situace složitější a začíná se všechno komplikovat. Pořídit si vlastní byt je krásná představa, člověk si říká, že aspoň bude mít něco „svého“, jenomže ani v tomto případě to není tak úplně jednoduché, musíte si na něj totiž naspořit nějaké finance, nebo si půjčit, ale při dnešní ceně bytů je to opět poměrně složitá otázka. Další možností je stavba objektu. Rodinné stavby jsou stále v kurzu, jenomže jak sehnat pozemek a jak na něm ještě postavit za miliony dům? Pokud zvolíte stavbu svépomocí, bude to trvat jistě hezkých pár let, pokud zvolíte firmu, je to nehorázně drahé a zřejmě budete mít hluboko do kapsy, protože se říká, že pokud stavíte s firmou, pak počítejte, že to, co stojí materiál, ještě zdvojnásobíte za poplatky kvůli práci https://www.super.cz/534342-lucie-bila-po-dlouhe-dobe-ve-spolecnosti-po-boku-sveho-pritele-o-17-let-mladsi-kolousek-ji-doprovodil-na-koncert-marty-kubisove.html zaměstnanců firmy. Ovšem každý si může vybrat to, co je pro něj nejhodnější.

Takže stavět ano, ale jinak

Jak jinak se dá tedy stavět? To je otázka, na kterou se těžko odpovídá, ale my na ni známe odpověď.
Může se na první pohled zdát, že bydlení snadno a jednoduše snad ani neexistuje. Pokud tedy nepřemýšlíte ještě nad jinou možností, například nad tím, že by Vám nějaká firma objekt postavila. Dle nějakého návrhu, který předem uvidíte, upřesníte si, jaké chcete prvky, barvu střechy, oken a dveří a interiéru a pak Vám objekt postaví a přivezou na místo určení, kde jej ustaví a Vy už můžete spokojeně bydlet a to vše s minimálními náklady. Například za cenu, za jakou v dnešní době koupíte byt někde ve městě. Za tu samou cenu můžete mít vlastní dům, který si posléze třeba i necháte zkolaudovat a budete v něm spokojeně žít po celé dlouhé roky.dva kluci sedí venku v přírodě na zemi

  • Mobilní domy Lavarohouse jsou vysoce moderní. Interiér je od nerozeznání od moderních domácností. Můžete si navíc zvolit, jaký styl preferujete, zdali si necháte v objektu přiznané dřevo na stěnách, nebo budete preferovat luxusní styl domácnosti. Záleží pouze na Vaší představě.

Zimní oběd

Děti mi dnes dostaly chuť na bramborový knedlík s krůtou. Trošku kruté k nepřipravené matce, která nemá vařené brambory každý den schované v lednici. Ale což! Bramborový knedlík jsem se na jistotu stejně naučila dělat až nedávno…

bramborové knedlíky

Bramborový knedlík

5 větších brambor

350g dětské krupičky

1 vejce

1 kávová lžička solamylu

1 kávová lžička soli

1 kávová lžička soli do vroucí vody

Brambory musí být uvařené ve slupce, zcela vychladlé a suché. Má se to prý dělat z brambor vařených den předem, ale v zimě si lehce pomůžete rychlým zchlazením venku. Pět větších brambor uvaříte tak, že se vám nerozpadají, když do nich zapíchnete vidličku, vodu slijete a hrnec dáte za okno, za dveře, na balkon apod. Počkáte půl hodinky, hodinku, brambory osušíte utěrkou a do pětilitrového hrnce dáte vařit vodu se lžičkou soli. Teprve potom brambory oloupete. Voda se musí vařit jako první, protože těsto je hotové za dvě minuty a bez meškání by mělo přijít do hrnce. Na vál nastrouháte dvě brambory nahrubo a tři najemno, přidáte sůl a solamyl a vajíčko. Pak postupně rukama zapracujete do těsta všechnu krupičku. Klidně ještě 50g přidejte, pokud máte brambory větší a „vlhčí“. Těsto bude na konci krásně nelepivé a spíše tuhé. Rozdělíte ho na čtyři díly a z každého dílu uplácáte kratší, silnější váleček. Knedlíky vnoříte do vroucí vody, po minutce odlepíte vařečkou ode dna a vaříte, dokud nevyplavou. Dejte jim prostě dvacet minut, a je to. Po vyndání z vody je propíchejte vidličkou a nechte vychladnout. Já je krájím rovnou k jídlu, takže jsou ještě teplé a nikdy jim to neublížilo.

Nebojte, krůty vás neušetřím.

tři krůty

Krůtí prsa v jogurtu

krůtí prso

3 lžíce bílého smetanového jogurtu

mletá paprika

sůl

dva stroužky utřeného česneku

Maso si rozdělte na tři, čtyři plátky, lehce naklepejte, vložte do marinády: tři lžíce bílého jogurtu (já používám smetanový a více tučný), troška mleté papriky, špetka soli a dva stroužky utřeného česneku. Nechte v lednici odpočinout asi hodinu. Pak přendejte i s marinádou do pekáčku a pečte na 180°C asi půl hodiny. Někdo do pekáčku dává pečící papír, ale mně se to neosvědčilo. Maso se mi nepřipéká, v průběhu pečení pustí šťávu a já ho čas od času tím výpekem s jogurtem polévám.

Po upečení (když má na povrchu krásnou zlatavou barvu) je jindy sušší maso křehké a šťavnaté.

Cukroví na poslední chvíli

Dalším důvodem, proč dělat cukroví těsně před Štědrým dnem, může být situace, která nastala i u nás: prostě se toho už hodně snědlo. Nezbylo mi nic jiného, než dodělat aspoň dva rychlé druhy, aby nebyl sváteční stůl bez cukroví.
čokoláda na vaření
Marokánky
250ml smetany ke šlehání
40g hladké mouky (dvě vrchovaté lžíce)
100g krupicového cukru
1 lžíce medu
1lžíce másla
100g nasekaných ořechů (různé druhy)
100g nasekaného kandovaného nebo sušeného ovoce
1 čokoláda na vaření

V trošce smetany rozmíchejte hladkou mouku. Zbytek nalijte do hrnce, přidejte cukr a med a na mírném plameni nechte cukr ve smetaně rozpustit. Vmíchejte smetanu s moukou a máslo, přiveďte k varu a za stálého míchání vařte do zhoustnutí směsi. Pak přisypte ořechy a ovoce a za občasného míchání nechte úplně vychladnout. Na plech vyložený pečícím papírem malou lžičkou tvořte hromádky, pečte při 170°C asi 10 minut. Po vychladnutí spodní strany marokánek polijte rozehřátou čokoládou.
směs ořechů
Vlastní zkušenosti: V původním receptu bylo 180g cukru, ale to je opravdu šíleně sladké. Každopádně slaďte dle své chuti. Svaření na hustou kaši trvá asi deset minut, takže vydržte! Já jsem do směsi použila vlašské ořechy a neslazené burské oříšky, trošku kandovaného ovoce, rozinky a lžíci müsli s jahodami, měla jsem toho dohromady jeden plný hrnek a úplně to stačilo. Hrudky dělejte malinké a dávejte je poměrně daleko od sebe, při pečení se z nich stanou placičky. Správně upečené placičky poznáte podle nahnědlých krajů. Po vyndání plechu z trouby je dobré chvilku počkat, než marokánky přendáte. Jsou zpočátku hodně měkké. Rozpuštěnou čokoládu ředím kouskem ztuženého tuku.

Rumové kuličky
Je to klasika, já vím, ale já prostě vzala opravdu všechny zbytky, různé druhy sušenek, kokos použitý už předtím na nějaké obalování, moučkový cukr, který jsem si schovala do krabičky a ve kterém byly drobečky vanilkových rohlíčků atp.

Sušenky jsem nadrobila do mísy, přidala cukr, lžíci kakaa, nadrobno nasekané rozinky, půlku másla (rozehřátého) – množství odhadnete podle toho, kolik máte sušenkové směsi, lžíci rumu a vytvořila jsem pevnější těsto, které v lednici odpočívalo asi hodinu. Pak jsem uválela kuličky a obalovala je v kokosu nebo v mletých vlašských ořechách.

Krásné Vánoce!

Otec jako vychovatel

Ať už doma s matkou, nebo pak v jeslích či ve školce, všude mají děti kolem sebe především ženy. Mužský prvek v některých profesích prostě zastoupen není, a pokud je, tak minimálně. Ale mužský element ve výchově nezbytný určitě je.
Proto bychom měli dbát na to, aby dítě již od útlého věku mužský vzor prostě mělo. Samozřejmě je ideální, pokud to je otec, ale někdy to prostě možné není, a tak může tuto roli výborně suplovat třeba strýc, dědeček nebo dobrý kamarád, svůj vliv může mít i třeba trenér fotbalu.
malování s dcerou
Jak na to
Role otců je ve společnosti daná, mají rodinu zajišťovat převážně po finanční stránce a matky jsou těmi starostlivými pečovatelkami a vychovatelkami. I když asi nikdy nebudou síly vyrovnané, chlapský element by v životě těch nejmenších určitě chybět neměl. Otcové, strýcové či dědečkové přistupují k výchově daleko méně opatrovatelsky, umí se více odvázat, tak trochu se přitom vrátí do svých mladých let, učí jiným věcem, seznamují s věcmi kolem aut, motorek, zbraní, jsou více hraví a kreativnější.
I když se dost často můžete bavit nad filmy, kde je humorně a trochu s nadhledem nastíněna situace, kdy se má otec postarat o svou ratolest (vzpomeňme třeba skvělou komedii Marie Poledňákové „S tebou mě baví svět“), tak pánové péči o své potomky ve skutečnosti zvládají bez větších problémů a karambolů.
muž s novorozencem
Je naivní si myslet, že by muž zcela nahradil pozici ženy, obě síly by měly být vyrovnané a dítě by si mělo od každého vzít jen to nejlepší.
Příkladem jsou např. otcové, kteří se rozhodli zůstat na rodičovské dovolené nebo pracují doma a mají možnost děti odvážet do školy nebo na kroužky. Společnými zájmy pak může být sport nebo jiná pohybová aktivita, kterou mohou dělat jen sami, bez dohledu starostlivé maminky.
Ať už svého partnera do výchovy zapojíte jakýmkoliv způsobem, podstatné je, aby měl svoji roli, která je nenahraditelná.

Solární sprcha na zahradu

Solární sprchy se instalují venku na zahradě. Aby každý produkt správně fungoval, potřebuje přívod vody, pevné a stabilní místo, na které bude celý den svítit sluníčko a vlastně nic víc. Nepotřebujete k instalaci elektrickou nebo jinou energii.

znak

  • Každý produkt je vybaven čtvercovou paticí s otvory pro speciální šrouby. Tyto šrouby jsou vhodné do betonu, takže je můžete použít i na zástavbě čili jestli máte kolem bazénu vybetonovaný povrch, pak klidně můžete mít sprchu i zde, na betonovém poklad. Musí však být blízko přívodu vody, na který ji napojíte. Vše je vždy součásti balení, takže si nemusíte žádné z těchto důležitých doplňků dokupovat, ale už je najdete v balení. Místo můžete klidně během sezóny měnit. Nejedná se o přenosné typy, ale o ty, které se ukotví a stojí na místě. Místo by mělo mít rovný povrch a pevný podklad. Dále by se mělo jednat o prostor, na který nejčastěji svítí slunce, abychom docílili požadovaného efektu.
  • Tělo sprchy se bude nahřívat pomocí slunečních paprsků a tím získáte teplou vodu, která je regulovatelná páčkou. Díky tomu si můžete pustit studenou, vlažnou nebo i teplou. Voda v těle se hodně nahřívá a dosahuje vysokých teplot, proto je regulovatelná páčka nezbytná, protože byste se dokonce horkou vodou mohli až opařit. Záleží tedy hodně na tom, po jak dlouhou vám na tělo produktu bude svítit slunce. Čím déle, tím se déle bude nahřívat a tím déle máte samozřejmě teplou vodu k dispozici.

sprška

Užitečný a praktický doplněk u bazénu

Solární sprchy si velice rychle našly své využití zejména u bazénů, protože se můžete snadno umýt a osvěžit, před vstupem do vody. Smyjete ze sebe nežádoucí nečistoty, opalovací krém, zbytky prachu na kůži, nečistoty na nohou a tak podobně. Díky tomu budete udržovat vodu čistější a nebudete do ní muset přidávat tolik chemie. Další výhodou je opláchnutí po výstupu z vody. Jakmile skončíte s plaváním nebo s osvěžováním ve vodě, pak nemusíte chodit až do domu, ale můžete se opláchnout klidně venku na zahradě a zůstat tam ještě chvíli se slunit nebo si jen tak užívat krásného počasí třeba s nějakým vynikajícím drinkem v ruce.