Solární sprcha na zahradu

Solární sprchy se instalují venku na zahradě. Aby každý produkt správně fungoval, potřebuje přívod vody, pevné a stabilní místo, na které bude celý den svítit sluníčko a vlastně nic víc. Nepotřebujete k instalaci elektrickou nebo jinou energii.

znak

  • Každý produkt je vybaven čtvercovou paticí s otvory pro speciální šrouby. Tyto šrouby jsou vhodné do betonu, takže je můžete použít i na zástavbě čili jestli máte kolem bazénu vybetonovaný povrch, pak klidně můžete mít sprchu i zde, na betonovém poklad. Musí však být blízko přívodu vody, na který ji napojíte. Vše je vždy součásti balení, takže si nemusíte žádné z těchto důležitých doplňků dokupovat, ale už je najdete v balení. Místo můžete klidně během sezóny měnit. Nejedná se o přenosné typy, ale o ty, které se ukotví a stojí na místě. Místo by mělo mít rovný povrch a pevný podklad. Dále by se mělo jednat o prostor, na který nejčastěji svítí slunce, abychom docílili požadovaného efektu.
  • Tělo sprchy se bude nahřívat pomocí slunečních paprsků a tím získáte teplou vodu, která je regulovatelná páčkou. Díky tomu si můžete pustit studenou, vlažnou nebo i teplou. Voda v těle se hodně nahřívá a dosahuje vysokých teplot, proto je regulovatelná páčka nezbytná, protože byste se dokonce horkou vodou mohli až opařit. Záleží tedy hodně na tom, po jak dlouhou vám na tělo produktu bude svítit slunce. Čím déle, tím se déle bude nahřívat a tím déle máte samozřejmě teplou vodu k dispozici.

sprška

Užitečný a praktický doplněk u bazénu

Solární sprchy si velice rychle našly své využití zejména u bazénů, protože se můžete snadno umýt a osvěžit, před vstupem do vody. Smyjete ze sebe nežádoucí nečistoty, opalovací krém, zbytky prachu na kůži, nečistoty na nohou a tak podobně. Díky tomu budete udržovat vodu čistější a nebudete do ní muset přidávat tolik chemie. Další výhodou je opláchnutí po výstupu z vody. Jakmile skončíte s plaváním nebo s osvěžováním ve vodě, pak nemusíte chodit až do domu, ale můžete se opláchnout klidně venku na zahradě a zůstat tam ještě chvíli se slunit nebo si jen tak užívat krásného počasí třeba s nějakým vynikajícím drinkem v ruce.