Co je to americká hypotéka

Každý trh se vyvíjí. Výjimkou není ani ten hypoteční. Produkty, o které není zájem, upadají v zapomnění a postupně mizí z nabídky, aby byly nahrazovány novými. Ty se buď uchytí a bude o ně zájem, nebo rovněž z trhu brzy zmizí.dávání kreditní karty do peněženky

Jedním z těchto nových produktů je i americká hypotéka https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/. Jak již název napovídá, přišla k nám z Ameriky, přesněji řečeno ze Spojených států Amerických. A přestože je na našem trhu poměrně novinkou, i tak si už pomalu získává své příznivce.

Jaký je tedy její princip? Jedná se, stejně jako u kteréhokoliv jiného typu, o účelový úvěr, určený ke koupi předem dané nemovitosti. Jejím cílem je poskytnout možnost vlastního bydlení i lidem, kteří by si je jinak nemohli dovolit a museli by šetřit spoustu let, než by na ně dosáhli. Vhodné jsou především pro mladé lidi.

Ovšem zatímco u klasické hypotéky, na kterou jsme u nás zvyklí, je potřeba ručitel, zde tomu tak není. Namísto toho ručíte předmětnou nemovitostí, která se stává až do plného zaplacení nejen celé částky, ale i veškerých úroků a poplatků, majetkem společnosti, která vám peníze půjčila.

Je jasné, že v klasické bance vám tento typ nenabídnou. Není totiž v souladu s jejich poměrně přísnými pravidly pro poskytování jakýchkoliv půjček. Ovšem poskytují jej nejrůznější finanční společnosti, které se právě na nejrůznější druhy půjček, včetně hypoték, specializují.pokladnička prasátko s mincemi okolo

Jako vše, i toto má své výhody a nevýhody. Výhodou je, že není nutný ručitel, a tudíž nepotřebujete do tohoto procesu zapojovat nikoho z přátel a známých. Nevýhodou je, že dům či byt není váš, a ač jej můžete volně užívat, nakládání s ním je po dobu splácení omezené, například pokud byste jej chtěli prodat.

Záleží tedy je na vás a na vašem uvážení, zda pro vás bude tento typ vhodný. Jen si vše dobře rozmyslete. Předejdete tak pozdějším problémům.