Jak funguje cashback?

Většina Čechů takovému systému nevěří a nemají žádnou důvěru pro takové stránky. Všechny e-shopy se snaží vydělávat na propagací svého zboží. Platí drahé reklamy v televizích, rádiu či na billboardech. Jenže jedna možnost reklamy je také v cashback. Určitý portál nabídne zákazníkům e-shopy, z čeho mají provizi. Vás to však navede na to, že pokud nakoupíte na e-shopu, který je v nabídce, část peněz se vám vrátí. Jak velká část se odvíjí na portálu a spolupráci s daným prodejcem. Na takovém systému vydělávají všichni, zákazníci, prodejci i zprostředkovatelé.
Celý proces započnete registrací na vámi vybraném portálu. Následně si na portálu vyberete, co si vlastně koupit chcete.
nakupování na mobilu
Dejme tomu, že chcete koupit televizi, v portálu vyhledáváte obchody podle toho, kdo prodává elektro, vyberete si nejvýhodnější nabídku, najdete ideální televizi a koupíte si jí přes e-shop. Na portál se vám následně po schválení přičtou peníze, které vám byli před prodejem slíbeny a vy si je u jenom pošlete na účet.
Poté jsou tu i e-shopy, které přímo nabízí odměnu za nákup. Třeba slevu či dárek k nákupu dle ceny objednávky. Pro ty, co odměny nenabízí jsou portály, kteří zaznamenávají všechny slevy a akce, které můžete využít v podobě slevových kódu.  Různé bonusy získáváte za registraci na portálu, či za přivedení kamaráda.
nakupování na počítači
Než si vyberete určitý portál zohledněte, zda nabízí hojný počet obchodů, které často využíváte. V nabídce obvykle najdete seznam od největších prodejců až po ty nejdrobnější. Při výběru si také všimněte, jaké odměny a cashback nabízí. Pokud nakupujete pravidelně na určitým e-shopu a portál ho nabízí, můžete ušetřit spousty peněz. Informace není nikdy těžké zjistit. Počet obchodů a velikost odměny najdete během chvilky, portály se těmito informacemi hrdě chlubí hned na úvodní stránce.