Jak zvládnout psaní všemi deseti

Datlujete? Změňte to a naučte se psát všemi deseti. Ušetříte tak čas, který můžete věnovat něčemu užitečnějšímu, než je ťukání do klávesnice. Další benefity, které vám psaní všemi deseti přinese, jsou zdravotní. Budete šetřit svoje oči, záda i prsty a v neposlední řadě se můžete touto dovedností pochlubit třeba v životopise při hledání nové práce.
psaní na počítači
Jak na to?
Začátek je těžký. V prvních dnech nečekejte žádné zázraky a obrňte se trpělivostí. Odborníci i samotní pisálkové ale tvrdí, že pokud budete poctivému tréninku věnovat čtvrt hodiny denně, výsledky se dostaví přibližně za měsíc. Prsty si musí zvyknout na nové pohyby a zároveň si musí odvyknout na „datlování“.
Lidé, kteří píší dlouhý čas dvěma prsty, potřebují k přeučení delší  dobu a bez trpělivosti se jim to jen tak nepovede. Takové psaní navíc nabádá ke špatnému držení těla, syndromu karpálního tunelu a ke zhoršení zraku. Motivace pro správný způsob psaní by měla být i zdravotní.
student při psaní
Online pomocníci
Díky online programům nemusíte navštěvovat žádné specializované kurzy techniky administrativy. Na internetu existuje spousta online programů, které obsahují kurzy pro psaní všemi deseti. Všechny kurzy fungují na stejném principu od nejjednodušších lekcí zaměřených na písmena ve středu klávesnice po horní klávesy s čísly a písmeny se znaménky. Na monitoru je přitom zobrazena virtuální klávesnice, podle které řídíte pohyby prstů. Některé programy jsou vyloženě zábavné a psaní se učíte formou her nebo jiných příjemných aktivit. Je na vás, který z mnoha programů zvolíte.

Když je hotovo
Pokud se naučíte této technice, trénujte dále a uvidíte, jak se bude zvyšovat rychlost vašeho psaní. Až se dostanete do formy, budete psát rychlostí 300 úhozů za minutu. Při „datlování“ je přibližná rychlost maximálně 150 úhozů. Zamyslete se nad tím, kolik toho napíšete a představte si, že můžete ušetřit polovinu tohoto času. To je velká motivace.