Kdy se rozhodnout pro hypotéku?

Hypotéka je bezesporu závazek, jehož břímě na sebe nakládáme po většinu produktivního života. Ceny nemovitostí jsou v současnosti skutečně vysoké, není se tak čemu divit, že tomu začínají být uzpůsobeny i hypoteční úvěry. Česká národní banka neustále zpřísňuje požadavky pro schválení úvěrů a mnoho žadatelů tak nakonec odchází s nepořízenou. Primárně je tedy na vině zákon o spotřebitelském úvěru, nikoliv neochota bank. Poskytovatelé úvěrů mají za povinnost důkladnou lustraci každého žadatele. Pokud by tak neučinily, mohlo by to pro ně mít nedozírné následky. Dlužník by mohl napadnout celou smlouvu pro její neplatnost, a pokud by mu bylo dáno za pravdu, nadále by splácel dle svých finančních možností. Navíc by mu byly zaplacené úroky vráceny.

nové bydlení

Základním předpokladem pro jakýkoliv úvěrový produkt je plnoletost žadatele. Nesmíme však zapomenout opomenout i pravidelný měsíční příjem. Ten žadatel předkládá bance za pomoci pracovní smlouvy na dobu neurčitou. V případě, kdy je žadatel zaměstnán pouze na dobu určitou, úvěr též může získat. J však zapotřebí, aby byl splacen ještě předtím, než dojde k ukončení pracovní smlouvy. Takový žadatel je tedy schopen dosáhnout na spotřebitelský úvěr, na hypotéku nikoliv.

berevné bankovky

Velmi oblíbenou formou hypotéky, je ta americká. Krom bank jí můžete mnohdy naleznout i u nebankovních společností. Mimo jiné se dá využít i jako forma hypotéky na pozemek https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-na-pozemek/.

Důležité je mít také dobrou platební minulost. Pokud jste se někdy v minulosti potýkali s problémem při splácení, s největší pravděpodobností budou vaše údaje figurovat v některém z registrů dlužníků. V takovém případě povětšinou odejdete z banky s nepořízenou. Navíc se negativní žádosti žadatelů též ukládají v registrech a je možné je snadno dohledat.