Mají také instalatéři pohotovost?

Jednou z nejhorších věcí v domácnosti je, když se rozbije vodovodní potrubí. V tom případě totiž obvykle nemůžeme vše opravit sami, nýbrž je potřeba zavolat instalatéra, aby se nám na to podíval. A čím dříve přijede, tím lépe, neboť s každým litrem vody, který uteče, se nám jednak zvyšuje škoda a jednak částka, kterou budeme platit za vodné a stočné.

Je jasné, že to není nic příjemného ani za normálních okolností. Ale co když se nám podobná nepříjemnost stane o víkendu? Kde seženeme pomoc pak? Přeci jen, málokdo bude asi ochotný vzdát se svého volna.

instalater2

Naštěstí existuje řešení. Podobně jako například doktoři, mají i instalatéři pohotovost http://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha, kam můžete zavolat mimo oficiální pracovní dobu. Pak máte jistotu, že váš problém bude poměrně rychle vyřešen a že se k vám brzy dostane někdo, kdo si s ním poradí.

Samozřejmě je třeba počítat s tím, že si za tuto službu zaplatíte, a to o něco více, než kdybyste volali během běžné pracovní doby. Koneckonců, i vy byste nejspíš chtěli příplatek za práci o víkendu, pokud je vaše normální pracovní doba 40 hodin týdně od pondělí do pátku.

Navíc se často nejedná pouze o instalatéra samotného, kdo musí takto pracovat. Je zde také operátor, který přijme váš hovor a zaměstnance vyšle. Dále zde máme automobil, kterým instalatér přijede. Je potřeba započítat cenu projetých pohonných hmot, a to nejen za cestu k vám, ale i zpět do firmy, stejně jako opotřebení auta.

instalater3

Není tedy divu, že celková částka může být poměrně vysoká. Jak je však vidět, je plně opodstatněná, když vezmeme v úvahu veškeré náklady, které je potřeba vynaložit, stejně jako fakt, že firma chce mít i nějaký zisk. Koneckonců, charitu neprovozují.

Přes to všechno je často tato cena mnohem nižší, než škody, které by uniklá voda jinak způsobila. Proto se rozhodně vyplatí najít si číslo na instalatérskou pohotovost ve vašem městě či blízkém okolí a uložit si jej do mobilního telefonu. Může vám to zachránit byt.