Nejočekávanější eletromobily roku 2019

Letošní rok se pravděpodobně stane průlomovým v oblasti elektromobilů (EV). Čekat můžeme zajímavé novinky, a to zejména od světových výrobců. Ti se nyní v této oblasti soustředili především na výrobu SUV, což se na první pohled nemusí zdát vůbec logické. Výroba velkých a prostorných dopravních prostředků je ovšem mezi zákazníky žádána. Podíváme se na Audi, Volkswagen i Mercedes-Benz. Nezapomínejte ale, že se skvělým EV přišla i naše Škoda .
čerpací stanice v noci

První elektrické Audi

Audi e-tron se pyšní jedinečným designem, který doplňuje extrémně vysoký výkon až 300 kW. Těšit se můžete na zrychlení z nuly na sto jen za 5,5 vteřiny, čemuž slouží točivý moment až 664 Nm. Když se podíváte na baterii, najdete nejen možnost rychlonabíjení, ale také velikost 95kWh s dojezdem více jak 400 km. Vybitou baterii navíc nabijete na 80 procent již za 30 minut. S těmito úžasnými parametry ovšem souhlasí i cena. V prodeji totiž Audi bude za více než dva miliony korun.

Od podlahy po strop čisté EV

Volkswagen I.D. Neo je prvním kouskem od této značky, který se může pochlubit tím, že je to na sto procent elektromobil. Na jedno nabití ujedete nádherných 500 km a jeho výkon je vysoký. Stejně jako je tomu u všech současných zástupců EV. Díky rychlonabíjení se dočkáte možnosti dojet sto kilometrů za pouhých pár minut u stanice. Nejen jeho vzhled a výkon, ale také cena napovídají, že se firma může těšit na vysoké prodeje. Předpokládaná výše ceny je totiž 680 tisíc korun.
elektrické auto

Ambiciózní Mercedes-Benz

A poslední značka, na kterou se podíváme také přichází s prvním kouskem tohoto druhu. Mercedes‑Benz EQC se představí s celkovým výkonem 300 kW a točivým momentem až 765 Nm. Z nuly na sto se tak dostanete během 5,1 sekundy. U baterie můžete očekávat 80kWh a dojezd až 450 km na jedno nabití. Mercedes ovšem předpokládá, že reálný dojezd bude jen 350 km. A jak dlouho budete čekat na nabíjení? Z 10 na 80 procent se auto nabije asi za 40 minut, což není vůbec špatné. Jaká bude prodejní cena zatím není známo.