Oblečte se na sport funkčně i stylově

Sportovní oblečení by mělo splňovat několik funkcí. Mělo by být velice pružné, abychom se v něm mohli dobře pohybovat, mělo by fungovat tak, aby odvádělo pot od těla a to tak bylo v suchu a také by mělo trochu vypadat, abychom se v něm cítili co nejlépe. Vzhled je totiž úplně stejně důležitý jako ostatní funkce, protože u sportu je důležitá především fyzická i psychická pohoda.

lezení v ledu

1. Oblečení na posilování

Na domácí trénink nebo na posilování v posilovně se vám bude hodit jiné oblečení než na kardio trénink. U žen stačí podprsenka s menší oporou, oblečení které nikde nezavazí a je velice pružné, aby při protahování a posilování určitých partií vydrželo větší tlak. I oblečení určené k posilování musí plnit funkci odvodu potu, pokud se v něm nechcete při tréninku koupat.

2. Oblečení na kardio trénink

Kardiologický trénink je specifický v tom, že je náročný především na funkční složku oblečení. Při kardiologickém tréninku totiž musíme počítat s velkým množstvím potu, kterého se potřebujeme zbavit, aby z nás netekl. Oblečení tak musí být ze specifických materiálů a mělo by zvládnout fungovat delší dobu, abychom nemuseli končit trénink kvůli převlékání co půl hodiny.

Protahování

3. Oblečení na jógu

Jóga a protahovací cviky chtějí hodně pružné a především extrémně příjemné oblečení, které vám dovolí jakýkoli pohyb a nebude vám v ničem bránit. Zároveň musí dobře držet na těle, aby vám různě nelítalo.

Důležitá je i vzhledová část oblečení. V oblečení se musíme cítit dobře, nesmíme si připadat nevzhlední, protože psychika je mocná čarodějka. Pro ženy je skvělé oblečení kari traa, oblečení je ale důležité vyzkoušet, aby vám opravdu sedlo a bylo vám jak pohodlné tak i vzhledově příjemné. Nebojte se pustit do zářivějších barev, které vám můžou zvednout náladu. A mnohdy nejen vám ale také vašemu okolí.