Pro kvalitní spánek potřebujete kvalitní postel

Kvalitní spánek je základ spokojeného a úspěšného dne. Pokud se chcete nejen po ránu, ale po celý den cítit dobře, musíte se rovněž dobře vyspat, to je jasné. A k vydatnému spánku potřebujete nejen klid a čerstvý vzduch v místnosti, ale především také dobrou postel. Jen málokdo z nás se dokáže dobře vyspat na libovolném podkladu. Tím spíše, pokud vás tíží různé starosti a pracovní povinnosti. A věřte tomu, že záleží nejen na samotné matraci, na které budete ležet, ale také na posteli jako celku.

postel 90x200

Pro výběr té pravé matrace, na které se vám bude spát jako na obláčku, je nejlepší, když si ji vyzkoušíte hned v obchodě. Správná matrace by měla být nejen zdravotně nezávadná, ale měla by také ledacos vydržet a neproležet se během prvních několika let. Nicméně na měkkost či tvrdost matrace na spaní má každý z nás trochu jiné nároky, takže správný postup je si na matraci přímo v obchodě lehnout a pořádně se na ní poválet, abyste zjistili, zda vám skutečně vyhovuje.
Ovšem podcenit byste rozhodně neměli ani výběr samotné postele – tedy rámu postele. I ten by měl být kvalitní, a tedy zhotovený ze zdravotně nezávadného materiálu, který vám bude dobře a bez potíží sloužit dlouhá léta.

postel 80x200

Ideálním materiálem je rozhodně masivní dřevo. Je to kvalitní přírodní materiál, který k vám domů nepřinese nic víc, než skutečnou vůni přírody, ze které vás rozhodně nerozbolí hlava (na rozdíl od výparů ze syntetických lepidel, které se uvolňují z dřevotřísky – a to i z té nejvíce kvalitní). A dřevo rozhodně nemusí být drahé – když si zvolíte například masivní borovici, můžete mít byt vybavený nábytkem za velice příznivou cenu. Navíc, přírodní dřevo je na první pohled velice krásné a s léty zraje jako víno. Je pevné, stabilní a dlouho vydrží, takže vaše postel 140×200 cm nebude vrzat, ať už na ní budete dělat cokoli. Nadto skvěle zapadne do každého typu interiéru.