Kdy do banky ani nechodit

Neustálé zdražování trápí čím dál větší procento lidí. Výjimkou pak nejsou ani ti, kteří se během pár měsíců propadli z pozice střední třídy k hranici chudoby. Co ale v takové situaci dělat? A poskytne vám vůbec banka úvěr?

Banky obvykle nemají problém poskytnout úvěr klientům, kteří mají trvalé a pravidelné příjmy. Pro takové jsou zde pak i nachystané předschválené úvěry. Co však dělat v případě, že potřebuje úvěr ve vyšší částce, tedy spíš americkou hypotéku, ale nejste si jistí, zda vám ji banka bude ochotná poskytnout.

placení kartou

Kdy to ani nezkoušet

Získat hypotéku u banky není vůbec snadné. Pro získání milionové půjčky, a to můžeme hovořit třeba jen o třech milionech na koupi nemovitosti, musí být vaše příjmy skutečně nadstandardní. Možná máte pocit, že když vyděláváte více, než vaši známí, tedy okolo třiceti tisíc čistého, a vaše nutné výdaje vychází asi na dvě třetiny, zbývá vám dostatek na placení úvěru, a banka by vám jej měla poskytnout. To se ovšem mýlíte. Kritéria banky pro získání úvěru jsou totiž úplně někde jindy, a nemáte-li příjmy jako váš zaměstnavatel, nejspíš na hypotéku v bance vůbec nedosáhnete. Stejně tak pak platí, že pokud máte z minulosti rest v podobě opožděné splátky, který se objevuje jako záznam ve vašem registru, jste pro banku jakožto žadatel nežádoucí. V takových případech se ani nevyplatí to v bance zkoušet, jelikož narazíte jen na pohledy shora, sáhodlouhé vyřizování něčeho, co nikdy nedostanete, a ztratíte tak jak spoustu času, tak i sebevědomí.

předávání peněz

Kam se obrátit?

V takovém případě je nejlepší rovnou se obrátit na nebankovní společnost. Většina lidí to dělá hned poté, co pohoří v bance, avšak se ztrátou času, kterého máte tak málo. Nebankovní společnosti pak nabízejí nebankovní hypotéky známé také jako americké, které lze využít bez dokládání účelu, tedy na koupi nemovitosti, rekonstrukci, ale i řešení dluhů, exekucí, a jiné. Zatímco v bance šanci nemáte, zde rozhodně ano. Pokusí se vám navrhnout úvěr na míru, tak abyste jej dokázali splácet, a vždy vám vyjdou vstříc.