Nakupujete Vánoční dárky s předstihem nebo v „panice“?

Sotva skončí v listopadu památka zesnulých, už se na nás ze všech stran hrnou reklamy na hračky pro děti, obchodní slevy a Vy jakožto i většina lidí si říkáte, že začnete pomalu nakupovat dárky? Potom zjistíte, že je vlastně půlka prosince, v obchodech se pomalu nehnete a začínáte panikařit, jak to vše stihnete? Pak patříte mezi větší polovinu populace.
Každým rokem si dávám předsevzetí, že se tomuto davovému šílenství vyhnu a začnu s výběrem dříve. Samozřejmě pokaždé je to beznadějné a nastává ten samý kolotoč. Pojďme si společně říct, že v roce 2020 to uděláme jinak, do prosince budeme mít vše hotovo a budeme si užívat pohádky a načerpávat sílu na Vánočních trzích s punčem v ruce.
Co pro to, ale udělat?
Zabalené dárky

Sbírejme od všech okolo sebe inspiraci, poslouchejme, jaké mají přání i malé náznaky, co by se každému líbilo a co jim můžeme splnit v rámci naší peněženky. Pro větší přehled si můžeme napsat seznam, jak každého obdarujeme. Alespoň na poslední chvíli nebudeme pátrat v paměti, co nás to asi před půl rokem napadlo.
Jakmile budeme mít seznam, rozhlídněte se v obchodech nebo na internetu. Po celý rok je více možností, případně také ceny „nevyletí“ tolik nahoru jako právě na konci roku, i když všude vidíte reklamy Black Friday. A navíc také nenastane s největší pravděpodobností situace, kdy, již vše bude vyprodáno a nestihne se daný výrobek již naskladnit.
Pokud patříte mezi ty jedince, kteří navštíví obchodní centrum jen v případě, že jdete nakoupit standartní nákup do domácnosti, je nejideálnější volba pro Vás právě internetové e-shopy (doporučuji si číst, zda jsou ověřené a lidé byli spokojeni). V dnešní moderní době si vyhledáte u všeho recenze, takže zjistíte, jak jsou ostatní spokojení či nespokojení.
Vánoční výzdoba
Samozřejmě pokud nakupujete parfém, a podobné věci, je lepší navštívit nejbližší parfumérii a obhlídnout osobně, i v tomto případě, je lepší vybírat dříve než na poslední chvíli. Nebudete se mačkat mezi ostatními jako sardinky a paní prodavačky se Vám také budou více věnovat a budou milejší než v období, kdy se k Vám přes ostatní pomalu ani nedostanou, aby se Vás zeptaly, jak Vám mohou pomoci.
Pojďme do toho, uvidíte, že další rok bude klidnější a pohodovější!